“Jetët e humbura nuk i kthejmë dot”, përlote Rama teksa përmend familjet e prekur rëndë nga tërmeti

Κοινοποίηση
Ενσωμάτωση
 • Δημοσιεύτηκε στις 30 Νοέ 2019
 • Moment i vështirë ka qenë për kryeministrin Edi Rama, teksa bëri me dije familjet që ishin prekur rëndë nga tërmeti, dhe kishin humbur disa pjesëtarë të familjes.
  Të gjitha familjet e viktimave, tha kryeministri Rama, do të trajtohen në mënyrë të veçantë.
  Të gjitha këto familje do të hynë në shtëpi të re në mënyrë urgjente dhe ne jemi gati. Duhet një person kontakti për të komunikuar me ta, për të vendosur se ku ata duhet të rrinë.
  Familja Broshka, Gjana, Hajdarmataj, dy familjet Lala, familja Meçja, Misho, Qato, Zeneli, Cakoni, dy familjet Cara, Cuka, Cupi, Greku, Hoxhali, Preci, Steneci, Vata, do të marrin shtëpi.
  “Ata do trajtohen në mënyrë të veçantë. Ata duhet të hyjnë në shtëpi të reja urgjent. Duhet caktuar një person specifik në Durrës dhe Tiranë që do bëjë kontaktin me ta për të thënë se ku duhet të rrinë. Familjeve në Thumanë jemi gati t'i ofrojmë menjëherë familjeve të viktimave në Tiranë apo në Thumanë. Do jemi në komunikim me ta për të parë se kush është dëshira e tyre. Jemi gati tani. Komunikimi do sjellë mbrapsht gatishmërinë e tyre se ku duan të qëndrojnë. Ky projekt akt të miratohet. Shtesë në ligjin për tatimin mbi të ardhurat të ndryshuar. Këto familje janë të parat fare që duhet të kenë gjithçka, jetët e humbura nuk i kthejmë dot.”-tha Kryeministri Rama.

Σχόλια • 391

 • Frozen Actor
  Frozen Actor Πριν 4 ημέρες +2

  Dont forget, Greeks helps anyone who needs help. Rest in peace to families

  • James Adminston
   James Adminston Πριν 18 ώρες

   Greeks, turkey, serbia and more please do not forget these countries and more countries

 • Dorothea Karapourtsidou Papazoglou
  Dorothea Karapourtsidou Papazoglou Πριν 4 ημέρες

  what went wrong????

 • Αγγελος Αγγελου
  Αγγελος Αγγελου Πριν 4 ημέρες

  Bad actor!

 • Vera Kurti
  Vera Kurti Πριν 5 ημέρες

  🇦🇱 O Shqiponj Krenare
  Te pash qe po qaje ,,,
  Ti je Kombetare
  Ne , te vegjel fare !
  🕊 Per ty e mori vesh Bota
  Se , kush esht (Shqiponja)
  Dhe , per ne te t'jeret
  Qe t'kemi , se je e jona ! 🇦🇱
  🕊 U ( plagose ) pak
  Por , do e lidhesh plagen !
  Do sherohesh shpejt
  Se , vendi jot esht te malet !
  🕊Ne Te duam shum
  U merzitem te gjith ! 😭
  Do ngrihesh prap
  Se ti je , per flutirim !
  🕊 Jemi krenar per ty
  Ti , e di vet !
  T' gjitha i ke pa
  T' bashkuar per nji jet ! 🇦🇱
  🕊 Po e mbyll o Simbol
  Tani , do behesh mir !
  Jeta kshu esht
  Te len nji kujtim !
  🕊 Je te cdo njeri
  Dhe te cdo gjak !
  Qy sot e tutje
  Shqipria 🇦🇱 te jet me fat !!!

 • Romeo Demogllava
  Romeo Demogllava Πριν 5 ημέρες

  Te lumt Edi Rama jemi te gjith ne Kraun tend. Bravvoooo

 • Iu Iu
  Iu Iu Πριν 5 ημέρες

  O plere po ti ke firmosur direkt per shume ndertime se ke marre pjesen . Popull hap syte

  • Vera Kurti
   Vera Kurti Πριν 4 ημέρες

   Populli i ka hap syt , mir ksaj rradhe !!!!! Rama ✌

  • Vera Kurti
   Vera Kurti Πριν 4 ημέρες

   Ka firmos qe te ngrihen jo se i ka ndertu Rama., Sdu pergjigje !!!

 • Σπύρος1977 α
  Σπύρος1977 α Πριν 5 ημέρες

  Rama Pusht

  • sp2001
   sp2001 Πριν 5 ημέρες

   Budalla!

 • Σπύρος1977 α
  Σπύρος1977 α Πριν 5 ημέρες

  Fuckminister Edi Rama

 • Ena Meta
  Ena Meta Πριν 5 ημέρες

  Oo qifsha ropt kosova bjen nima per vllezrit ton ti mut ju lyp zarinen jav lyp ka 5 euro te qifsha ropt e kon iki mar mut

 • liza corti
  liza corti Πριν 5 ημέρες

  🙏😥

 • ΑΧΙΛΛΈΑΣ Λ
  ΑΧΙΛΛΈΑΣ Λ Πριν 5 ημέρες

  Συλλυπητήρια σε όλες τις οικογένειες των θυμάτων. Σας συμπονούμε να το ξέρετε και σας στηρίζουμε. Είμαστε δίπλα σας.

  • Vera Kurti
   Vera Kurti Πριν 5 ημέρες

   🇬🇷♥🇦🇱

 • Malvin33 Kola
  Malvin33 Kola Πριν 5 ημέρες

  Mos na kujto me per pak min u shkaterrua gjithcka 😥😥

 • ledi noka
  ledi noka Πριν 5 ημέρες

  lot krokodili ti qifsha ropt

 • speranza gilaj
  speranza gilaj Πριν 5 ημέρες +1

  Ngushellime familieve

 • Etnik BOLETINI
  Etnik BOLETINI Πριν 5 ημέρες

  Nuk ka nevoj te qaj kryeministri, mjafton qe ligji te jet i njejt per te gjith, te egzistoj drejtesia, te luftohet krimi dhe korrupcioni, te rritet mireqenia e popullit.per ato gjera duhet ti qaj shpirti kryeministrit.

 • Tina 054
  Tina 054 Πριν 5 ημέρες +2

  Respekte rama dhe ngushllime per te gjithe familiet qe humben me te dashurit e tyre

 • Djali Mire
  Djali Mire Πριν 5 ημέρες +5

  Normale qe do perlotet se njeri eshte dhe ky pavarsisht cdo gjeje...

 • Liv. F
  Liv. F Πριν 6 ημέρες

  Une me politiken nuk jam mare ndonje here edhe tel politikanet nuk kam pas besim as shprese. Po ky njeri eshte treguar NJERI ne kto momente te veshtira per Shqiperine, ngeli rrugeve me njerzit ka 5 net qe spo flen, plus humbjen qe pati ne familjen e tij. Dhimbja edhe stresi qe ka ky njeri ne koken e tij ne kto momente duket ne sy, ka nje popull rremuje te komandoj, edhe me termetin u be akoma me shum rremuje. Nje bravo e meriton !

 • Ymer Asllani
  Ymer Asllani Πριν 6 ημέρες +2

  Allahu me xhehnet inshalla

 • Blerim Syla
  Blerim Syla Πριν 6 ημέρες

  Shih ti nipi i millosheviqit po i dhimbka dikush po ky kriminel krejt shqiptart mei pa te vdekur kti krimineli zemra mal i bahet

 • Veselina Ivanova
  Veselina Ivanova Πριν 6 ημέρες

  TE THEMBE SHPIRTI MOJ KURV PER ATA SI UVRAN NE MINJER SKA GJE SA MINJERA JAN TE JUAJA MOR MOTR QIR

 • Pulceilcane
  Pulceilcane Πριν 6 ημέρες +2

  this is in italy's trending and it's way more interesting than the shit there is in the trending tab

 • Dd Malka
  Dd Malka Πριν 6 ημέρες +2

  Zoti ti japi fuqi njerzve qe po kalojn ket tragjrdi amin🙏🙏🙏🙏

 • ComaTomicBand
  ComaTomicBand Πριν 6 ημέρες +1

  Condoglianze a tutti gli amici albanesi

 • Toni Shehu
  Toni Shehu Πριν 6 ημέρες

  Nuk shkoj termeti ke vjerra ime ke gruja ime a ka zot apo jo

 • Unikkatil AL
  Unikkatil AL Πριν 6 ημέρες

  U bo si me qen 70 vjet Edi Rama tu u shkatru para kohe po shkon

  • Vera Kurti
   Vera Kurti Πριν 6 ημέρες +1

   Per nji jav u (plak) ,,,

 • ajdjdjdbd jsueheheg
  ajdjdjdbd jsueheheg Πριν 6 ημέρες +1

  je ma i miri Edi

 • altin altin
  altin altin Πριν 6 ημέρες

  ik ere rrot k..i po prit sa te mbarojne termetet po do qash me verte pastaj..........ti dhe gjithe pd ps lsi ca jeni ju te gjithe llumnat e ketij shteti.........lot krokodili..........bythq.ma politikane

 • altin altin
  altin altin Πριν 6 ημέρες

  po me 1 pale rroba me shallvare qe te kujtojne njerezit qe ske kohe as te vishesh !!!!! strategji me detaje....detajet e bejne diferencen !!!!!o 1-sh shyqyr qe je ti se do kishim me shume viktima faleminderit qe ekziston te na rrosh sa malet te puthim muahh!!!

 • marlin shkalla
  marlin shkalla Πριν 6 ημέρες +2

  zoti e bekoft shqiperin

 • Ferdinant Bogknto
  Ferdinant Bogknto Πριν 6 ημέρες

  Egjith jeta e tije eshte nje ipokrizi me se evertet. Per te kemi kaqe shume fakte ku nuk na bejne te dyshojme per kete qe me larte shkruam

 • Viviane Kodra
  Viviane Kodra Πριν 6 ημέρες

  N'a jepni ndonje adrese per ndonje pako me ushqime spageti per rezistence nje émigrante nga franca blerina kodra adressa 2 b l'abbé de l'épée 78000 versailles france

 • Viviane Kodra
  Viviane Kodra Πριν 6 ημέρες +1

  Ngushellime Femijeve vllezerve motrave kushurinjve shoqeve shokeve gjysherve gjysheve zoti ju mbrofte te gjitheve amen viviane blerina kodra nga France

 • Viviane Kodra
  Viviane Kodra Πριν 6 ημέρες +1

  Ngushellime te gjithe shqiptarve Dhe jeté te gjate familiève

 • e gega
  e gega Πριν 6 ημέρες

  Gjynafe ngushllime te gjithve per keto familje Vetem Ju Zoti Krye Minister je i pari qe ke dhane te gjitha mundesit per Infrastructure Shqipetare vetem ju nuke dot kete shanse qe ke token dhe me ba shtepin si te doime ne shqipetaret edhe ti per korrektesin qe ke ba te perzemerta te gjithve familjeve qe kane viktimat e hallet dhimbjet qe nuk harrohen kurre po nje urime nga ana ime famljarisht ju theme te cofte Zoti shendet me gjithmone me familiart e tu keni ba maksimumin te lumte

 • policani albania
  policani albania Πριν 6 ημέρες

  O Edi je i madh i shpetove shqipetaret nga kaosi ishe ne cdo front mos te ishe ti do ishte bere si 97 100 per 100

 • abi ern
  abi ern Πριν 6 ημέρες

  Jam nje qytetare nga tirana nuk kam asnje dem nga termeti por shpreh ngushellimet e siqerta per te gjithe te prekurit nga termeti dhe te falenderoj perzemersisht zotin edi rama zoti te bekofte me gjithe familjen tende se u ke qendruar afer te gjithe shqiptareve dhe njehere zoti te bekofte

 • Edi TV
  Edi TV Πριν 6 ημέρες

  Ky edi rama nganjehere esht i miri nganjehere eshte dreq

  • Vera Kurti
   Vera Kurti Πριν 5 ημέρες

   Ca pije pi , na jep dhe neve 👍
   Shaka bej 👍👏

 • Herkenc Arapi
  Herkenc Arapi Πριν 6 ημέρες

  Po bere mire per popullin ke te drejte te rrish edhe 8 vjet dhe ta besh shqiperine shembull jam krenar qe jam shqiptar urime Edi ngushullime familjarve te prekur

 • Herkenc Arapi
  Herkenc Arapi Πριν 6 ημέρες +1

  Edi je i madh po bere te pamunduren per popullin respekte

 • Gjustina Avgustini
  Gjustina Avgustini Πριν 6 ημέρες +2

  Respekt per zoteri Ramen qe po e ndan dhimten me popullin shqiptar. Ata luten per ne po me zotin aspak s mund te shtyhemi se rruget e zotit jan te quditshme.

 • Dragon
  Dragon Πριν 6 ημέρες

  Clickbait

 • nderim bytyqi
  nderim bytyqi Πριν 6 ημέρες +1

  Nguslime per vllezerit tann nuk dotij harojm kure perjet 😢

 • Festim Kertusha
  Festim Kertusha Πριν 6 ημέρες +2

  Bravo. Shum. Drejte❤️❤️❤️

 • Γιωργος Πεππας
  Γιωργος Πεππας Πριν 6 ημέρες +1

  Τα ήθελες και τα έπαθες που καλύπτεις εγκληματίες ναρκεμπορους και πεθαίνει νέος κόσμος όλα είναι κάρμα αυτό να το θυμάσαι

  • Γιωργος Πεππας
   Γιωργος Πεππας Πριν 6 ημέρες

   @Laertis Rak εγώ έτσι το βλέπω τι να σου πω τώρα οι άλλοι Έλληνες μπορεί να έχουν άλλη γνώμη εγώ προσωπικά αυτό πιστεύω

  • Laertis Rak
   Laertis Rak Πριν 6 ημέρες +1

   @Γιωργος Πεππας τι λες ρε φίλε σοβαρά ?? Δηλαδή θεωρείς ότι η ανθρώπινη ζωή έχει σύνορα ?? Τι να σου πω είσαι βαθειά νυχτομενος. Καλή συνέχεια

  • Γιωργος Πεππας
   Γιωργος Πεππας Πριν 6 ημέρες

   @Laertis Rak εν μέρη σύμφωνο μαζί σου αλλά αν γινόταν αυτό στην Ελλάδα δεν θα υπήρχε τέτοια υποστήριξη να ξέρεις

  • Laertis Rak
   Laertis Rak Πριν 6 ημέρες

   Γιώργος Παππάς διαφωνώ κάθετα με την τοποθέτηση σου. Εδώ μιλάμε για χαμένες ζωές και εσύ λες τι ήθελες και τα έπαθες. Καλύτερα διέγραψε το σχόλιο σου γιατί δεν αρμόζει καθόλου με την δυστυχία τον ανθρώπων.

  • Vera Kurti
   Vera Kurti Πριν 6 ημέρες

   Αστο,,, καθένας στη ( Μίρα του )

 • Queenie Minnie
  Queenie Minnie Πριν 6 ημέρες +1

  😢😢be careful people😢😢

 • Alban Strakosha
  Alban Strakosha Πριν 7 ημέρες

  Pse ato politikan që kan me qindra pallate nuk i hapin dyert me strehu njerëzit, ça mrrin mLexon viktimat, duke derdh lot krokodili kot? A pse kshu e mba shtetin, jeo dorëhejen, dhe ty Metës Salës Monikës ju dënoftë Zoti me gjën më tkeqe. Copa copa e keni bër ktë vend. Tju vij turp, o tpashpirt, skeni shpirt o plera

 • Blerim Bislimi
  Blerim Bislimi Πριν 7 ημέρες

  Kur nuk kam par se nje njeriu i shtetit Politikan te dalin lotet per popull te vet. Per gjarje tragjedik qi i ndodhi vllezerve te Shqiperis kjo esht dhimbje shume e rend per te gjith familjet e prekura te ngjarjes ngushlime te gjithve zoti ju dhavt gajret

 • Μαιλιντα Μολλαι
  Μαιλιντα Μολλαι Πριν 7 ημέρες +1

  Bravo kryeministrit edi rama eshte prekur jashte mase ishalla do ta ndihmoje te gjithe pa spekullime dhe pa nderyrje per te sabotuar per ndihmen e ketyre fatkeqesie qe e zuri shqiperine .Falenderime dhe ngushellime te gjithe familjarrve te viktimave zoti i pushofte ne paqe edhe juve ju dhashte force te qendroni ne kembe

  • Vera Kurti
   Vera Kurti Πριν 6 ημέρες

   Bravo , duhet dhe mdihma se vet, ska ca te bej !👍

 • Gentian Rakipi
  Gentian Rakipi Πριν 7 ημέρες

  Ik o barbon rruaje mjekren e mos dil me neper tv se qenke ters

 • Anna Stone
  Anna Stone Πριν 7 ημέρες +2

  😥😥😥😥😥😥😥😥😥😥dhimbje PA kufi 😥😥😥😥😥😥😥😥😥🏡do behen dhimbja aty😥😥😥🇺🇸

 • tiranasot100
  tiranasot100 Πριν 7 ημέρες +1

  Zoti te bekofte 🙏

 • markiljano official
  markiljano official Πριν 7 ημέρες

  Nuk e dija qe krokodili qanka me vertet 🐊

 • Gerti Pepa
  Gerti Pepa Πριν 7 ημέρες

  Ngushellime e shpirti ju prehte ne paqe.Shpresojme qe te mbijetuarit te ken nje sistemim sa me te shpejte e te fillojne te jetojne jeten e tyre ne kushte dinjitoze sepse pervec njerzve te aferm gjenden ne rruge pa çati.
  O zoti Rama po Moniken se kam par keto dit...mos do i jet shemb ndonje vile qe ka verdall?interesohu nje here se gjynah ndoshta ka nevoj dhe ajo per nje ndertes...

 • Pjetro Gjeloshaj
  Pjetro Gjeloshaj Πριν 7 ημέρες +1

  NGUSHLLIME FAMILJES ME ZEBER TE PIKLLUAR 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸

 • Gezime Badallaj
  Gezime Badallaj Πριν 7 ημέρες +1

  Ngushellime familjeve😢😢 😢😢😢

 • Παναγιώτης Γκογκας
  Παναγιώτης Γκογκας Πριν 7 ημέρες +1

  Cif sa montre

 • muzika kosovo
  muzika kosovo Πριν 7 ημέρες

  Rama à esht shqiptar à pakistanez me at mjekerr 🤢🤮

 • Kushtrim Brahimi
  Kushtrim Brahimi Πριν 7 ημέρες +1

  Ishlla me ato lek qe i kan jap per kto familje i bani me shpia po prap e kam friken se jo se jeni ta pa ftyr ju politikajt jeni te uritur per lek

 • light stars
  light stars Πριν 7 ημέρες +1

  🙏🙏🇦🇱🇦🇱