Viktimat e tërmetit janë djem, vajza, nëna, baballarë dhe fëmijë Sonila Meco përlotet në studio

Κοινοποίηση
Ενσωμάτωση
 • Δημοσιεύτηκε στις 26 Νοέ 2019
 • #rtvora #oranews #termti26nentor
  RTV Ora dhe Ora News prej ditës së djeshme po përcjell në një transmetim maratonë këtë ngjrje të rëndë që tronditi Shqipërinë.
  Zyrtarisht deri tani raportohen 26 viktima nga tërmeti i rëndë që goditi Shqipërinë në orët e para të mëngjesit të 26 nëntorit 2019.
  Mbrëmjen e djeshme ndërsa në studion e RTV Ora po lexonte emrat e viktimave, Sonila Meço u përlot.
  Nuk janë vetëm emra, janë nëna, baballarë, fëmijë, djem dhe vajza jeta e të cilëve u ndërpre në mes.
  Lutemi dhe jemi pranë të gjithë familjeve të prekura nga tërmeti.
  Ndiqni raportimet live për tërmetin këtu: grclip.com/video/9lL5gtvhA3c/βίντεο.html
  Follow RTV Ora
  Subscribe To "Ora News" on GRclip Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL
  Subscribe To "Ora News" on GRclip Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3
  For more content from click HERE www.oranews.tv
  Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s
  Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID
  Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp
 • ΔιασκέδασηΔιασκέδαση

Σχόλια • 371

 • Kaleme Bugaci
  Kaleme Bugaci Πριν 4 ημέρες

  www.gofundme.com/f/termeti-ne-shqiperi-tonehelp-albania-recover?+share-sheet

 • Nature Boy
  Nature Boy Πριν 4 ημέρες

  Sikur te mos mjaftonte varferia dhe poshterimi ne ket jet ne shqipri po u desh dhe ky termet. Eh dreq o pun

 • divergent_boy
  divergent_boy Πριν 4 ημέρες

  😭😭😭😭😭😭💔

 • Igbala Haljiti
  Igbala Haljiti Πριν 5 ημέρες

  🇷🇸🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 • O Mret
  O Mret Πριν 5 ημέρες

  Tragjedi e paharrueshme per popullin ton u prefshin ne paqe Zoti ndihmoft shqiperine🙏🇦🇱🙏🇦🇱🙏🇦🇱🙏

 • Albana Sylshabanaj
  Albana Sylshabanaj Πριν 5 ημέρες

  😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭o allah jepu forc njerezve ta perballojn🙏🙏

 • Bio Bio
  Bio Bio Πριν 5 ημέρες

  😭😭😭😭😭

 • Elmedina Sejrani
  Elmedina Sejrani Πριν 6 ημέρες

  🇦🇱🤲🏼🤲🏼🇦🇱😢😢😢

 • Valentina L
  Valentina L Πριν 6 ημέρες

  Oof bre zot sa dhimbje 😭😭😭😢😢😢😢😔

 • DJ ONUFRI
  DJ ONUFRI Πριν 6 ημέρες

  zemren ma kputi

 • Abba 88
  Abba 88 Πριν 6 ημέρες

  😭😭💔

 • Ervini Swim
  Ervini Swim Πριν 6 ημέρες

  O Zot, nuk kam Fjalë

 • Lutfi Voka
  Lutfi Voka Πριν 6 ημέρες

  😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 • Esmeralda Sykja
  Esmeralda Sykja Πριν 6 ημέρες

  😭😭😭😭

 • Esmeralda Sykja
  Esmeralda Sykja Πριν 6 ημέρες

  Sa dhimbje, Allahu i ndihmoft amin

 • Dardania AL
  Dardania AL Πριν 6 ημέρες +1

  Moj Shqipni moj nena jon...
  Kosoven gjith mrapa ki me pas mos ki merak😢

 • Xeni Musliu
  Xeni Musliu Πριν 7 ημέρες

  Nje keshille nga Kurani per ata te cilet dojne te mbledhin mend nga termetet
  grclip.com/video/kIl-J7Qu9AY/βίντεο.html

 • Martin Alushaj
  Martin Alushaj Πριν 7 ημέρες

  🙄🙄🙄😢😢😢😢😢😭😭😢😡☹☹☹☹☹☹☹😈😳😳😳😳😦😦😦😨😨😩😡😠

 • Lindita Loshi
  Lindita Loshi Πριν 7 ημέρες

  O Zot pse o Zot??

 • Monda Stojku
  Monda Stojku Πριν 7 ημέρες +1

  Amelja Lala eshe shoqija ime e klases ishte shoqeja me e mire.
  Iu prehte shpirti ne paqe!!!😭😭😭😭

 • Miradije Hoti
  Miradije Hoti Πριν 7 ημέρες

  Te Gjithve na ka prekur kjo Tragjedi Ngushtllime Familjeve për Te Afermit e Tyre 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭 Te Lenduarve Sherim sa me te Shpejt me kaq u ndaloft dhimbja Amin oAllah🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲

 • Jodi Samanta
  Jodi Samanta Πριν 7 ημέρες

  😭😭😭😭😭😭

 • Gasegle Gaseglela
  Gasegle Gaseglela Πριν 7 ημέρες

  O Zot forcoji familjaret 🙏🙏🙏😢😢😢😢😢

 • Artan Tani
  Artan Tani Πριν 7 ημέρες

  Ju qifsha rracen. O borrdello tv o kurveri kurva gazetare. Doni vemendje te vetja si kurva ordinere qe jeni slini asnje rast per te qen nen spotin e vemendjes me skena te turpshme o pafytyrsi o vemje te vdekura nga brenda o delirante

 • Qimi Lugja
  Qimi Lugja Πριν 7 ημέρες

  O zot shpirti ne paqe u prehte ishalla🤲🤲🤲🤲🤲

 • Lilikaa30 Lala
  Lilikaa30 Lala Πριν 7 ημέρες

  😢😢😢

 • Alise Sezan
  Alise Sezan Πριν 8 ημέρες +1

  Da im Allah podari lijepi Dzennet a porodicama sabur 🤲🤲😢😢

 • Brun
  Brun Πριν 8 ημέρες

  🙏😭😭😭❤🇦🇱😪😪

 • Aleksandar Vasilev
  Aleksandar Vasilev Πριν 8 ημέρες

  I dërguar atë këtu pothuajse çdo duam dhe ju gjithashtu kanë atë, lexuar dhe të reflektojnë mbi shkrim!
  Kushdo që bën gjëra të gabuara! Ka një Perëndi dhe ju jep një ditë të re për të realizuar dhe të pendohen, nëse ju bëni Ai do të të japë falje .. Ecni në rrugën e tij deri në fund të jetës së tokësore, edhe pse vullnetit të lirë, dhe ju nuk do të zhgenjeheni! Pendohuni njerëzve dhe zgjidhni rrugën e drejtë! Zgjohuni, djalli vetëm dëshiron shpirtrat tuaj, dhe pastaj është shumë e frikshme për ju! Këtu në tokë nuk është asgjë në krahasim me mundim djallëzor dhe dhimbje .... Gjithsesi, gëzimi në qiell me Perëndinë që na krijoi!
  Perëndia na do dhe dëshiron që ne të jemi të përulur, mirënjohës ndaj të vegjëlve dhe të shpëtohemi! Mendoni dhe mos e neglizhoni këtë tani!
  Lexoni me kujdes, kjo mund të ndihmojë .. Në qoftë se ju mbani urdhërimet e Perëndisë, nëse nuk dihet prejardhja, mund të shohin ato në Google, në qoftë se ju nuk e dini se si saktësisht shkruar në Bibël ..
  Është gjithashtu e mjaftueshme për të besuar në Jezu Krishtin dhe se Perëndia dërgoi atë për të vdekur për mëkatet tona dhe e kishte ringjallur prej së vdekuri tri ditë më vonë. Dhe do të shpëtoheni!
  A nuk duhet të mashtrohen më mirë dhe të menduarit, Perëndia ju do dhe dëshiron për të shpëtuar .. Me vite, ndërsa në këtë tokë ju jep këtë mundësi dhe me secilin që kalon, një ditë e re!
  Jini të arsyeshëm dhe të gjithë të mirë!
  Dërgo tek miqtë tuaj dhe mendoni për atë që keni shkruar, është e jotja.
  Al. Vasilev
  💝

 • dori Shabani
  dori Shabani Πριν 8 ημέρες

  No koment 😥😥😥😭😭😥

 • Manjola Bani
  Manjola Bani Πριν 8 ημέρες

  😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 • A Isufi
  A Isufi Πριν 8 ημέρες

  Leri lojrat moj Sonila se si soj jot qe ndertojne karjeren mbi fatkeqesine e tjetrit ka edhe ma .Mjaft ma me teater .Mjere ato qe shkuan dhe familjet e tyre qe lane pas me dhimbje te tmerrshme .

 • Artur-Egla Beke
  Artur-Egla Beke Πριν 8 ημέρες

  U prefshin ne paqe 😥😥

 • Leoni Prenrecaj
  Leoni Prenrecaj Πριν 8 ημέρες

  Lon..prnrecaj..

 • juli Mersi
  juli Mersi Πριν 8 ημέρες +1

  O Allahu i lartësuar ndihmoi ato njerëz ndihmoi ato për hir të fëmijëve mos e prish këtë tokë o i madhi Zot lutjet tona uroj të degjohen o i madhi Zot fali gabimet që behen për hir të fëmijëve Zoti na ndihmoftë Durrësin dhe gjithë shqiptarët dhe gjithë njerëzimit mbar lutje pa fund.....

 • ALBANIA ALB
  ALBANIA ALB Πριν 8 ημέρες +2

  SKA FJAL PER KET DHIMBJE KAQ TE MADHE 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 • Klaudio Bushi
  Klaudio Bushi Πριν 8 ημέρες

  Nuk di cfare te them me zot i ndihmoft edhe i kujtofshim perher ne zemrat tona shqipe 😢😢😢😢

 • Rijaldaswe
  Rijaldaswe Πριν 8 ημέρες

  ❤😔

 • Itsen Prethi
  Itsen Prethi Πριν 8 ημέρες

  😭😭😭😭😭😭😭😭

 • Claudio Lopez Abenza
  Claudio Lopez Abenza Πριν 8 ημέρες

  NGUSHLLIME Vllezer dhe motra

 • Sokol Miloti
  Sokol Miloti Πριν 8 ημέρες

  😭😭😭😭😭💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔

 • Giulia Rrushi
  Giulia Rrushi Πριν 8 ημέρες

  😭😭😭😭😭

 • Drita Gojani
  Drita Gojani Πριν 8 ημέρες

  Pushoshin ne pagj oh zot

 • Keli Pirra
  Keli Pirra Πριν 8 ημέρες +1

  ZOTI NA E DHA JETEN POR AI PO NA E MER POR MENYRA SE SI PO IKIN NGA JETA NGA KJO TRAGJEDI EDHTE NJE KATASTROFE E TEMERRSHME I LUTEMI ZOTIT ME GJITHE SHPIRT QE NUMRI I VIKTIMAVE MOS TE ARRIJ ME SHUME ZOTI I DHENT PAQE DHE FORCE TE GJITHE SHQIPTARVE MESHIRE O ZOT MESHIRE😭😭😭🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 • Free Fire Albino
  Free Fire Albino Πριν 8 ημέρες

  😥😥😥😥😥😔😔😔😰😰😔😔😔 kane vdekur. Shume. Nga. Familja lala

 • Altin Kasolli
  Altin Kasolli Πριν 8 ημέρες +4

  edhe ne po qajm me ju motra ime nga Shqpria ngjushllime duhet te bahem te fort

 • Taulant Avrami
  Taulant Avrami Πριν 8 ημέρες

  🙏🙏🙏🙏🙏😭😭😭😭😭😭🙏🙏🙏😭😭😭😭😭😭😭😭😭🙏🙏🙏

 • Big AlbaniaKosova AlbanienKosova
  Big AlbaniaKosova AlbanienKosova Πριν 8 ημέρες +6

  😭😭😭😭😭😭😭 Per vec 😭 😭 nuk ka me. E ju lutem vellezer mos u Shani se jemi vellezer 🇦🇱 🇦🇱 🇦🇱🇦🇱❤️❤️❤️❤️❤️😭😭

 • Big Albania
  Big Albania Πριν 8 ημέρες

  Ishallah ne xhehnet

 • Silvana Bareti
  Silvana Bareti Πριν 8 ημέρες

  😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 • Audi Power
  Audi Power Πριν 8 ημέρες +2

  We prey for you albania 🇦🇱🇸🇪

 • ilenio gaming 08
  ilenio gaming 08 Πριν 8 ημέρες

  lexoe deri nfund.Një vajzë ishte duke lexuar në një të Premte KURANIN-dhe ëndërronte,që Profeti Muhammed i doli përpara dhe I tha: në një javë do të vdesin 7000 njerëz dhe asnjëri prej tyre nuk ka qenë musliman I vërtetë,askush nuk e dëgjoi ALLAHUN cka thoshte, ai tha do të vijnë vetëm kohërat e këqija. P.sh. Gratë e kësaj kohe nuk kujdesen për burrat e tyr. Femrat shkojnë cdokund dhe nuk mbulohen, Ato nuk I respektojnë prindërit dhe të tjerët. Të pasurit nuk kujdesen për të varfërit, nuk japin para ose zakat. Nuk fallen as nuk agjërojnë. Dita e Gjykimit po afrohet. Kur vetëm një yll të jetë në qiell,mbyllet dera e së kaluarës. Shkrimi në KURAN do të zhduket,dielli do të zbret në tokë.Profeti tha:ai person që e lexon këtë mesazh duhet t’ia lexojë të tjerëve,ai duhet për ata ose ato t’I përgatis për ditën e vendimit,t’ia lëshojë vendin në parajse. Dhe ata që nuk e besojnë këtë lajm kanë me u dëbu nga parajsa. Një I varfër e mori këtë mesazh, e kopjoi dhe ua dërgoi njerëzve të tjerë, dhe dëshira e tij u plotësua. Shejh Ahmedi tha: mos me qenë kjo e vërtetë nuk do të vdes si mysliman.. Profeti thotë: agjëroni,faluni pesë here në ditë, jepni para ose sadak, keni respect ndaj të tjerëve, mos gënjeni,mos vjedhni dhe ndihmoni të varfërit. Krejt ata që e kopjojnë këtë mesazh 35 herë e shpërndajnë tek të tjerët,do të shpërblehen pas tri ditëve. Një person ka besuar këtë lajm dhe u shpërblye shumë. Një person që nuk ka besuar këtë lajm djali I tij ka vdekur. Një person tjetër thotë: që sot ose nesër do ta shpërndaj këtë lajm tek të tjerët ai ka vdekur dhe ka mbetur pa e dërguar.Ju lutemi besoni se ky lajm është I vërtetë. Mos e lini këtë lajm mbas dore, kopjoni dhe dërgoni tek vëllezërit dhe motrat!!�Përgjigju

 • Κασσάνδρα Βλαστάρας
  Κασσάνδρα Βλαστάρας Πριν 8 ημέρες

  💔😢

 • Rudi Demaj
  Rudi Demaj Πριν 8 ημέρες

  Shume e dhimshme per Kombin tone

 • niku Lika
  niku Lika Πριν 8 ημέρες

  Nuk ke pse kerkoni ndjese fare Sonila se eshte vertete nje tragjedi tej mase e dhimbshme. Kur shikon se sa femij ka ne ate tragjedi shpirti te keputet. I lehte qofte dheu mbi ato engjuj te vegjel.

 • Lorena Xhaferaj
  Lorena Xhaferaj Πριν 8 ημέρες

  Me kaq mbaroi

 • Eda Cini
  Eda Cini Πριν 8 ημέρες

  grclip.com/video/Vb5a0Oj4Z70/βίντεο.html

 • Suzana Farizi
  Suzana Farizi Πριν 8 ημέρες

  Eshte caktimi zotit aq e Kan Pas te jetojne zoti I Ka dasht dhe I Ka mare..ngushllime familjeve zoti ua dhasht durimin..😭😭

 • Radycal
  Radycal Πριν 8 ημέρες +2

  Une kam qene vet ne durres ne ate dite te veshtire.
  Zoti te na shpetoft kur te jet nevoja per dite te keqia por ddhe per dit te lumtura . Ne njeher do vim te ty o zot por mos na zhduk nga jeta qe femije. Frika na ka zen ne palce dhe kem ngelur ne duart e tua. Ti je ai qe na shpeton ne dite te keqia. Nuk duam te bjeri me nje termet e till. Kemi harruar cesht lumturia ne keto kohe. Zot na shpetoft
  E shkruajtu nga: Nje djal 13 vjecar.🙏🙏🙏🙏🇦🇱🇦🇱❤️❤️

  • RUH.AGMA. Ever
   RUH.AGMA. Ever Πριν 8 ημέρες

   Te lumte goja
   Amin🙏🙏❤️

 • Lulzim Lamce
  Lulzim Lamce Πριν 8 ημέρες

  O Zooootttt... A ka ZOOOOOT??? DHIMBJE HIDHERIM DHE SKA FJALE 💔💔💔💔💔💔💔